Uuenenud tarbijaveeb ja infokaust

Aasta lõpus uuenes oluliselt tarbijaveeb www.minuraha.ee. Lisaks kujundusele ja struktuurile muutus ka teemapüstitus. Nüüd lähtume eelkõige inimese elusündmustest ja neis ettetulevatest valikutest rahaasjus senise finantsteenustest lähtumise asemel. Seoses veebi uuendamisega muutusid ka mõned infokaustas olevad viited. Muutsime need ära ning tõstsime kõik varem lisandunud peatükid ühte faili kokku. Värskendatud infokausta sisu saad alla laadida või välja trükkida siit.

Minuraha.ee on abimees isiklike või pere rahaasjade korraldamisel, olgu selleks eelarve tegemine, raha kogumine, laenude tingimuste võrdlemine või makseraskuste lahendamine. Siit ei saa raha laenata ega ühtegi teenust osta, küll aga leiab usaldusväärset ja sõltumatut infot. Lisaks erapooletutele nõuannetele on siin abivahendid pangateenuste hindade läbi arvutamiseks ja võrdlemiseks ning viited täpsemale infole erinevate asutuste kodulehtedel või seadustes.

Elusündmused
Selles rubriigis on kirjeldatud inimese erinevates eluetappides ette tulevaid valikuid rahaasjades. Näiteks millised on võimalused ja valikud oma kodu soetamiseks, mida üürimisel või eluasemelaenu lepingu sõlmimisel silmas pidada ja kuhu makseraskuste tekkimisel pöörduda.
Peatükke on siin kokku kaheksa: igapäevased rahaasjad, raha kasvatamine, noor, lapsevanem, reis, kodu, auto ja pension.

Teenused
Siit saad abi, kui hakkad laenu võtma, hoiustama, II samba pensionifondi valima või mõnda muud finantsteenust ostma. Iga teenuse kohta on välja toodud, millele peaksid tähelepanu pöörama ja kuidas tingimustest aru saada.
Peatükke on siin kaheksa: igapäevased pangateenused, pangakaardid, hoiused, laenud, liising, kindlustus, investeerimine ja pension.

Kui on probleem
Siit leiad nõuandeid, kuidas makseraskustes käituda ja kuhu pöörduda. Samuti on hoiatatud erinevate petuskeemide eest, mis lubatud suure tulu asemel su hoopis rahast ilma jätavad.
Peatükke on siin kuus: makseraskuste ennetamine, makseraskustes käitumine, töö kaotus, lähedase kaotus, petuskeemid, kuhu pöörduda ja riigikohtu lahendid.

Kasulikud abivahendid
Kuidas eelarvet koostada, liitintressi arvutada, järelmaksu tingimusi võrrelda või lepingus olevatest terminitest aru saada? Selle jaoks leiad siit neliteist kalkulaatorit, seitse võrdlustabelit, seitse mängu ja sõnaraamatu.

Minu raha 
See on veebipõhine eelarve pidamise abivahend. Saad siin oma tulusid ja kulusid planeerida ning eesmärke seada. Kui sa ei taha veebis eelarvet koostada, saad ka pdf formaadis vormi välja trükkida. Exceli tabeli eelarve pidamiseks leiad siit.« tagasi esilehele | uudiste arhiiv »

LOE LISA:

UUDISED